Wydarzenia

  • {contentnavigation}

W weekend, 23 i 24 lipca 2016 r. odbyła się kolejna już edycja festiwalu SeeBloggers skierowanego do grona najpopularniejszych twórców internetowych w Polsce.  

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni pojawiło się ponad 1000 osób, pośród których znaleźli się najbardziej uznani polscy blogerzy, YouTuberzy i podcasterzy. Byliśmy tam również i my!

W trakcie dwóch inspirujących dni, przepełnionych wykładami oraz warsztatami, można było spotkać wiele znanych osób. W tym m.in. prezydenta miasta Słupsk, a jednocześnie gwiazdę social media – Roberta Biedronia, a także dziennikarzy – Bartosza Węglarczyka z Onet.pl i Łukasza Głombickiego z National Geographic. 

Festiwal został podzielony na 9 stref tematycznych, powiązanych z najbardziej popularnymi kategoriami blogów i vlogów: cooking, education, parenting, active i wiele innych. Każda ze stref posiadała dedykowanego opiekuna, w postaci znanego i lubianego twórcy. Szczególnym uznaniem cieszyła się strefa kulinarna, w której można było odwiedzić stoisko CWC Polska. Można było w niej spotkać również m.in.

Julitę Strzałkowską z wrzacakuchnia.pl

Anię Kosternę-Kaczmarekczosnekwpomidorach.pl

Gośćmi specjalnymi strefy byli: Joseph Seeletzo i Tomasz Jakubiak, którzy poprowadzili warsztaty kulinarne dla blogerów. Tomasz Jakubiak jest nie tylko uznanym kucharzem i restauratorem, ale również gospodarzem programów kulinarnych, takich jak  “Jakubiak lokalnie” i “Jakubiak rodzinnie” na antenie Kuchnia+. Jest również częstym gościem kącika kulinarnego w Pytaniu na Śniadanie w TVP2. Joseph Seeletzo, to z kolei, mistrz kulinarny, a jednocześnie restaurator i właściciel obleganych  lokali - „Joseph’s Wine & Food” and “Joseph Culinary Studio”.   

To właśnie w  strefie kulinarnej można było spróbować wyjątkowo smacznych, a  jednocześnie zdrowych kalifornijskich orzechów włoskich! Powodzeniem cieszyły się zarówno same orzechy, jak i  pyszne przekąski na ich bazie. Małym gościom do  gustu przypadły przede wszystkim muffinki i babeczki z orzechami, tym dużym zaś tarta oraz ciasto czekoladowe z orzechami.  Na spragnionych zabawy czekały wesołe tabliczki do zdjęć oraz konkurs, którego wyniki możecie poznać na Kalifornijskie Orzechy Włoskie.

Dla tych, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś o właściwościach zdrowotnych kalifornijskich orzechów włoskich czekały materiały do poczytania,
a na tych, którzy chcieli ugotować coś podobnego w domu – rozmaite przepisy.

Kalifornijskie orzechy włoskie równie dużym zainteresowaniem cieszyły się podczas kulinarnych bitew blogerskich. Te bogate w składniki odżywcze orzechy mogą być bowiem stosowane w wielu potrawach, np. jako posypka w sałatce, składnik mini-hamburgerów czy ciasteczek owsianych.

Więcej zdjęć dostępnych jest na  

Kalifornijskie Orzechy Włoskie