Orzechy włoskie - udowodnione korzyści zdrowotne w pigułce

Korzyści zdrowotne, przyjęte i opublikowane przez Unię Europejską w 2012 r.

  • {contentnavigation}

Korzyści zdrowotne

Korzyści, jakie orzechy niosą dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego zostały oficjalnie uznane przez Unię Europejską.

Oficjalne stwierdzenie dotyczące korzyści zdrowotnych orzechów włoskich

„Orzechy mogą przyczyniać się do poprawy elastyczności naczyń krwionośnych".
Stwierdzenie to ma zastosowanie jedynie w odniesieniu do produktów spożywczych, które zapewniają dzienne spożycie orzechów włoskich w ilości 30 g.

Stwierdzenia dotyczące zdrowia ogólnego, które mają zastosowania do orzechów i produktów zawierających orzechy:

  1. „Kwas alfa-linolenowy przyczynia się do utrzymania odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi”.
    Stwierdzenie to ma zastosowanie jedynie w odniesieniu do produktów spożywczych, które są przynajmniej źródłem ALA, czyli zawierają co najmniej 15% zalecanego dziennego spożycia (2 g) plus co najmniej 0,3 g kwasu alfa-linolenowego na 100 g i na 100 kcal.

  2. „Zastąpienie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi przyczynia się do utrzymania odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi". [MUFA + PUFA są tłuszczami nienasyconymi]
    Stwierdzenie to ma zastosowanie jedynie w odniesieniu do produktów spożywczych, które są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, czyli co najmniej 45% kwasów tłuszczowych w produkcie pochodzi z tłuszczów wielonienasyconych, pod warunkiem że tłuszcze wielonienasycone dostarczają ponad 20% energii produktu lub 70% kwasów tłuszczowych w produkcie pochodzi z nienasyconych kwasów tłuszczowych, pod warunkiem, że nienasycone tłuszcze dostarczają ponad 20% energii produktu.

  3. „Kwas linolenowy przyczynia się do utrzymania odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi”.  
    Stwierdzenie to ma zastosowanie jedynie w odniesieniu do produktów spożywczych, które zawierają co najmniej 1,5 g kwasu linolenowego (LA) na 100 g i na 100 kcal.

Więcej szczegółowych informacji na temat zdrowotnych korzyści orzechów włoskich można znaleźć w  Dzienniku Urzędowym of the Unii Europejskiej i jego Aneksach.

Uwaga: W przypadku planowanego wykorzystania któregoś z powyższych stwierdzeń dotyczących danego produktu, należy zasięgnąć porady prawnej. CWC nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy, nieprawidłowości lub nadużycia w odniesieniu do tych stwierdzeń.

Lista firm

Szukasz dostawcy Kalifornijskich Orzechów Włoskich?

Pełna lista firm...