• {contentnavigation}

Orzech włoski: orzech królewski!

Przez długi czas uważano je za kamienie, a nie orzechy. Teraz już wiadomo: Regia Juglans (to oficjalna nazwa botaniczna), królewski owoc Jowisza, ze względu na swoją zieloną łupinę zaliczany jest do orzechów!

Drzewa potrzebują 5 do 7 lat zanim zaczną rodzić dużą liczbę owoców. Za to plony przynoszą przez ponad 100 lat! Drzewo orzechowe rośnie do wysokości około 15 m i ma szeroką, majestatyczną koronę o średnicy około 12 m. Jedno drzewo rodzi około 4000 orzechów!

Orzechy włoskie uprawiane w Kalifornii są szczepione na podkładce orzecha czarnego. Drzewa orzechowe posiadają mocno pachnące liście, które zrzucają zależnie od pór roku. W Kalifornii uprawia się ponad 30 odmian orzechów włoskich, jednak na rynek europejski najczęściej trafiają odmiany Hartley i Chandler.

Tutejszy klimat jest idealny do uprawy, zwłaszcza, że kwiaty i młode drzewa są wrażliwe na mróz. W Central Valley panują idealne warunki dla nich - głęboka warstwa gleb ilastych, ponad 300 słonecznych dni w roku i stałe umiarkowane temperatury.

Inteligentne systemy nawadniania podlewają uprawy w lecie. Drzewa wymagają regularnej opieki i przycinania przez cały rok, aby mogły rodzić owoce najlepszej jakości.

Drzewo orzechowe jest bardzo cenione ze względu na swoją wyjątkowo piękną strukturę drewna. Często się je stosuje do produkcji luksusowych mebli, parkietów, ramek do zdjęć, główek od fajek, pudełek na zegarki.

Lista firm

Szukasz dostawcy Kalifornijskich Orzechów Włoskich?

Pełna lista firm...